895 Görüntülenme
Avatar 2 izle
+7 IMDB Puanı

Avatar 2 izle

(Avatar 2)

Avatar 2


Hepimizin bildiği gibi tüm zamanların en yüksek hasılatına ulaşmış, gişe rekorları kıran, izleyiciyi büyülü dünyaya götüren masalsı anlatımıyla dikkat çeken film serilerinden biri olan Avatar 2 filmi heyecanla bekleniyor.
2009 yılında vizyona giren Avatar filmi, yapımcısı James Cameron tarafından seri haline dönüştürülüyor. Yapımcı James Cameron, Avatar’ı beş filmlik seriye tamamlamak istiyor. Üç boyutlu sinema tekniği ile çekilen Avatar serisinin ilk filmi Avatar 2 ile sinema severleri bir kez daha masalsı bir büyülü dünya olan Pandora ya götürecek.
2009 yılında vizyona girmiş olan Avatar Filminin hikâyesi 22. yüzyılda, Pandora adlı bir uyduda geçer. 2154'te insanlar Dünya'nın doğal kaynaklarını yok denecek kadar tüketirler ve bu ciddi enerji yokluğunayol açar. Resources Development Administration (RDA) adıyla bilinen kuruluş, Alpha Centauri adlı yıldız sisteminde bir gaz devi olan büyük gezegen Polyphemus gezegeni yörüngesindeki yoğun ormanlık yaşanılabilir bir uydu olan Pandora' da değerli bir mineral olan unobtanium değerli madenlerini keşfeder.
Atmosferi insanlar için çok zehirli olan Pandora, doğayla uyum içinde yaşayan ve Eywa denilen bir ana tanrıçaya tapan 3-4 metre boylarında, mavi tenli, kulakları uzun insansı görünümlü, kabile kültürlerini benimsemiş, saldırıya uğramadıkları sürece savaşçıl olmayan bir tür olan Na'vi halkına ev sahipliği yapmaktadır.
Son olarak Avatar serisinin ilk filminde; Jake, Norm ve seçkin birkaç kişi hariç, tüm insanlar Pandora'dan kovulur ve Dünya'ya geri gönderilir. Jake'in bilinci, Ruhlar Ağacı'nın yardımıyla kalıcı olarak avatarına aktarılır.

Oyuncu Kadrosu


Sam Worthington, ZoeSaldana, SigourneyWeaver, StephenLang, GiovanniRibisi, Joel David Moore ve CCH Pounder‘ın ilk filmdeki rolleriyle bulunacağı devam edecek olan filmlerde ise Kate Winslet, CliffCutis, Oona Chaplin, Michelle Yeoh, David Thewlis, EdieFalco, JemaineClement ve bomba bir isim olan VinDiesel da oyuncu kadrosuna dâhil olacak.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum